Przechowywanie:
Wygląda na to, że w przeciwnieństwie do mnie nie jesteście fanami Bielików. Przewidziałam to i dziś zaatakuję Was kilkoma pomysłami na ponowne użycie słoików (których niestety wyrzucamy na potęgę). Wśród nich królują wazony i świeczniki dające ogromne pole na popisanie się własną kreatywnością.
Przechowywanie:
1 Comment
Miniony weekend był chyba pierwszym tak ciepłym i tak słonecznym, więc grzechem by było nie skorzystać z okazji na rozpoczęcie sezonu działkowego. Tak też uczyniłam.
Dwa dni w chatce na skraju lasu przypomniały mi jak bardzo tęsknię za przyrodą i zwierzaczkami. Udało mi się spotkać jeża, szczurka, zbierające nektar pszczoły, myszołowa, duuuużo kotów i kur oraz niesamowicie wielkiego koguta z pobliskiego gospodarstwa. Było po prostu miło i inspirująco. Kontynuując odkopywanie dysku mojego komputera z tony zdjęć i tutoriali udało mi się wyselekcjonować fajne pomysły na własne dodatki. Część z nich w myśl idei recyklingu, można wykonać ze starych ubrań. Z resztą same przeanalizujcie poniższe DIY, może uda Wam się dodać coś od siebie.
Na pierwszy ogień idą szaliki: Właśnie natkęłam się w sieci na projekt pewnej studenki ASP w Singapurze. Ma on na celu zwiększenie zainteresowania tematyką DIY, ponownym użyciem materiałów itp. Podoba mi się ten pomysł. Tu jest link do strony: http://diy-lifestyle.org/
Jak Wam idzie praca nad bransoletkami? Wrzucam kolejną porcję tutoriali żeby każda znalazła coś dla siebie.
Sporo tych splotów nadaje się zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków - warto o tym pamiętać przy rozważaniu prezentu urodzinowego :) Nawet nie zauważyłam kiedy udało mi się zgromadzić taką masę tutoriali dotyczących robienia biżuterii. Na pierwszy ogień lecą bransoletki (rozdzielone na kilka postów, bo za dużo to nie zdrowo). Ciekawe czy którejś z Was uda się zrobić wszystkie rodzaje :) Wczoraj przypadkiem zostałam zaangażowana w poszukiwanie prezentu urodzinowego dla siedmiolatka. Jako, że jestem zwolenniczką zabawek rozwijających zdolności manualne, zapamiętywania czy logicznego myślenia na pierwszy ogień poszedł dział z grami i zestawami zrób-to-sam. BINGO! Pomijając fakt, że zbyt długo nie odwiedzałam tego typu sklepów, byłam i nadal jestem zachwycona niesamowitą ilością zabawek z działu craft i science. A najbardziej moje serce skradły sety od 4M. Dzięki nim dzieciaki same mogą zrobić między innymi papier czerpany, koraliki, filtr wodny, stację meteo czy elektrownię wiatrową.
Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości twórców i niesamowicie się cieszę, że edukacja ekologiczna staje się tak powszechna. ...może warto zastanowić się do czego jeszcze można ją użyć? Przeprowadziłam bardzo wnikliwe śledztwo i jak zwykle znalazłam całe mnóstwo sposobów przetwarzania, tym razem plastiku. Niestety sporo jest tutoriali pokazujących, jak zrobić "coś" z nieużywanych wcześniej rzeczy - a to już nie jest ani upcykling ani recykling tylko zwykłe marnotrawstwo :( Dlatego wybrałam dla Was te tutoriale, które dotyczą w 100% przetwarzania plastików użytych przynajmniej raz. Zacznijmy od biżuterii To chyba najprostszy sposób pokazania światu, że nie obca nam jest ochrona naszej planety. Plastikowe biżu może nam towarzyszyć zawsze i wszędzie, zwłaszcza że jest bardzo lekka. Oto jak zrobić bransoletkę i kolczyki - na początku myślałam, że są wykonane ze szkła i srebra ;) :
Zdarza się czasem, że w moich pracach wstążki całkowicie ustępują koralikom. Oto efekty - 3 pary wieczorowych kolczyków.
Pierwsze dwie zostały stworzone ze złotego szkła weneckiego i metalowych elementów, też w kolorze złotym. |
O tym piszę:
All
Zbiór pomysłów na kreatywny recykling
Archiwum
January 2014
nr bloga: F00098
|